O turnaji

Pogamut Cup je turnajem botů v deathmatchi v prostředí Unreal Tournament 2004. Cílem turnaje je propagovat umělou inteligenci a umožnit studentům, výzkumníkům v tomto oboru navázat vzájemné kontakty při přátelském „měření sil“.

Turnaj je zaměřen na studenty vysokých a středních škol v oblasti informatiky, ale zúčastnit se může každý, kdo má zájem – jednotlivci i týmy programátorů. Účastníci si předem připraví kód bota, který pak odešlou organizátorům. Vlastní měření sil pak proběhne 28-29. 6. 2014 na Festivalu Fantaziev Chotěboři. Boti se utkají ve 3 předem daných mapách. Systém turnaje bude upřesněn až dle počtu přihlášených botů, ale bude se jednat o kombinaci hraní ve skupině (všichni proti všem) a vyřazovacího pavouka (double elimination). Podrobněji viz pravidla turnaje.

Autory účastnících se botů zveme na workshop a diskuzi, která proběhne spolu s turnajem. Průběh turnaje bude též možné sledovat na projektoru. Osobní účast autorů není nutná, ale ti, kdo nepřijdou, nemohou dostat ceny. Zároveň jsme přesvědčeni, že hlavním cílem akce je setkání lidí se zájmem o umělou inteligenci, a tak považujeme osobní účast za velmi důležitou.

Jako malý bonus pak účastníkům proplatíme cestovné na turnaj až do výše 600 Kč na tým.

Pořadatelem turnaje je Kabinet software a výuky informatiky Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze, přesněji skupina AMIS.

Ceny pro nejlepší

Autorům úspěšných botů nabízíme peněžité ceny:

1. místo: 8 000 Kč
2. místo: 4 000 Kč
3. místo: 2 000 Kč

Proto neváhejte a začněte kódit už dnes!

Pokud cenu získá bot, z jehož autorů nebude nikdo přítomen na vlastním turnaji, cena propadne dalšímu v pořadí!
Comments